کاکتوس میرزا چگونه به وجود آمد ...

کاکتوس میرزا چیست ...

کلمه کاکتوس که نیازی به توضیح خاصی نداره و به قول معروف بچه یه ساله هم می دونه چیه :))

میرزا هم که مخفف کلمه میرزاده یا امیرزاده هست و در قدیم به افراد بزرگ و به اصطلاح باسواد گفته می شده و در ابتدای دوران قاجار به کسانی اطلاق می‌شد که تحصیلات و سواد بسیار بالایی داشتند.

از طرف دیگه برگرفته از بخش اول نام خانوادگی ما (میرزائی) هم هست.

لوگوی کاکتوس میرزا ...

با توضیحاتی که در بالا گفته شد تا حدود زیادی فلسفه پیدایش و معنی لوگوی ما هم مشخص هست.

میرزا ها در قدیم کلاهی مانند کلاه لوگوی ما بر سرشان بود. حوزه کاری ما هم پرورش و تولید کاکتوس و ساکولنت و ... هست و این میرزای لوگوی ما هم تمام فکر و حواسش کاکتوس هست و هرچه در سر دارد کاکتوس هست و بس :))

 

کاکتوس میرزا
داخل گلخانه کاکتوس میرزا

حالا چرا کاکتوس ...

حقیقتش یه جورایی علاقه به طبیعت و گل و گیاه و از این جور چیزا تو خونمون هست و تعدادی از اقوام خانواده پدری و مادری باغبان و پرورش دهنده گل و گیاه و ... بودن

بنده هم به عنوان سرپرست مجموعه ذاتاً به گل و گیاه علاقه داشتم و همیشه تو خونه و باغچه و ... از وقتی یادم میاد گل و گیاه داشتیم و تکثیر می کردیم.

اولین کاکتوس رو تو سن حدوداً ده سالگی از کنار کارخانه ایران خودرو که یه هاورتیا گورخری سایز ۶ بود، خریدم و هنوز هم دارم ادامه میدم! :))

آغاز فعالیت گلخانه کاکتوس میرزا ...

کم کم انقدر کاکتوس و ساکولنت خریدیم و تکثیر کردیم که دیگه جا برای نگهداری شون نه تنها در منزل و بالکن و حیاط، بلکه روی پشت بام هم نبود. :))

بالاخره تصمیم گرفتیم گلخانه ای رو احداث کنیم و با وجود این که زمینش هم به لطف گذشتگان موجود بود سریع تصمیم مون رو اجرائی کردیم.

بالاخره کاکتوس میرزا فعالیت رسمی خودش رو از سال ۱۳۹۵ در گلخانه ای به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع آغاز کرد.

 

تولید، تکثیر و فروش ...

تو یکی دو سال اول با خرید بذر و گیاهان مادری از گلخانه های معتبر داخلی و اکثراً خارجی تولید گسترده رو شروع کردیم و تقریباً هیچ فروشی نداشتیم! البته به خاطر مشغله سنگین کاری حتی فکر فروش رو هم نمی شد کرد! بعد از این مدت کم کم دیگه گلخونه مون تقریباً پر شد و می شد به فکر فروش هم بود. :))

اول فروش رو به صورت حضوری شروع کردیم و به تدریج با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی و اینترنت فروش غیرحضوری هم آغاز شد.

فروشگاه اینترنتی کاکتوس میرزا (همین وب سایت) هم فعالیت خودش رو از سال ۱۳۹۷ شروع کرده و تاکنون نیز ادامه دارد ....

همینک نیز در گلخانه کاکتوس میرزا بیش از ۵۰۰ گونه مختلف از انواع کاکتوس و ساکولنت و ... در سایز های مختلف وجود دارد.

امکان بازدید از گلخانه و خرید حضوری هم با هماهنگی قبلی امکان پذیر است.

افتخارات کاکتوس میرزا ...

مجموعه کاکتوس میرزا در تاریخ ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ موفق به دریافت نشان ملی ثبت (رسانه های دیجیتال) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در تاریخ ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ موفق به دریافت نماد تجارت الکترونیکی (ای نماد) از وزارت صنعت، معدن و تجارت و در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ هم موفق به دریافت پروانه بهره برداری به شماره ۱۲۵۹۷۶۷۳۳۱ از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گردید.

کاکتوس میرزا تاکنون افتخار همکاری با سازمان تامین اجتماعی، مدارس، مساجد، موسسات و مراکز خیریه، مراکز نظامی و انتظامی، شهرداری، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و .... را داشته است.

 

 

نمای بالای گلخانه کاکتوس میرزا